loading
<
Džungle velkoměsta

Džungle velkoměsta

28.02.2019
18:00
Místo: Huťská 1375, Kladno
 
Přednáška o tzv. nové divočině na příkladech z území mezi Kladnem a Prahou

Není to označení pro podsvětí a temné hlubiny města, ani pro druhořadý akční film. Jde o skutečnou přírodu města - ovšem ne o tu, kterou jsme si zvykli za přírodu považovat - tedy upravené sady a parky, lesy a chráněná území, ale o tu část přírody, která se stará jaksi sama o sebe. Prostupuje město mezi dlažebními kostkami, na každém volném placu se tiše usídlí. Většinou ji lidé berou jako doklad toho, že někdo něco zanedbal (např. zarostlý pozemek nevyjasněného vlastnictví), ale ejhle: na jaře rozkvete pestrou paletou barev, je sídlem bažantů, žlun, králíků, lidí bez domova, maminek s kočárky, sportovců či pejskařů. Na trávě se můžete posadit, v křoví si lze postavit domeček a natrhat do vázy zlatých celíků, kolik se vám zlíbí. V prostředí propagujícím na všech stranách sterilitu, nacházíme ztracenou spontaneitu na místech, kde bychom to nečekali - v "nové divočině" města.

Vstupné 15 Kč

Krátkodobé akce

Zachraňme Velikonoce Zachraňme Velikonoce

09:00
10.5 km Stochov - Mírové Náměstí,,Stochov
Přidejte se k nám na dobrodružnou stezku za Velikonoci.
více info

Bližší inforamce na uvedeném e-mailu.

22.04.
DNES
Pondělí
Evženie

Dlouhodobé akce

Výstava Krajina mého srdce
Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích

Výstava Krajina mého srdce Výstava Krajina mého srdce

24.03.2019 - 30.04.2019
09:00 - 15:00
Otevřeno: denně
2.5 km Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích,,Vinařice
Výstava Krajina mého srdce představí práce studentů krajinářské architektury FA ČVUT v Praze z Vojtěšské hutě.
více info

Je možné objevovat v zašlé slávě industriálního území půvab a hodnotu? Dají se prázdné zásobníky na rudu v území Vojtěšské huti naplnit novým významem?  Pojďte se na relikty kladenské průmyslové krajiny podívat očima studentů prvního semestru oboru krajinářská architektura na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kteří s fantazií i nadsázkou, inspirováni landscape festivaly i trvalými transformacemi brownfieldů ve světě, interpretovali krajiny svého srdce právě v prostoru nevyužívaných rudných zásobníků.

Vernisáž se uskuteční v sobotu 23.3.2019 od 14:00. Po zahájení výstavy proběhne prohlídka skanzenu a vyhlášení ceny LAURUS 2018, což je ocenění pro nejkvalitnější ateliérové projekty studentů krajinářské architektury FA ČVUT.

Jednotné vstupné je 20 Kč. Při zakoupení vstupného na prohlídkovou trasu je výstava zahrnuta v ceně.

Výstava Krajina mého srdce