loading
<
ROBERT BALZAR TRIO - vánoční charitativní koncert, VSTUPENKY V PRODEJI

ROBERT BALZAR TRIO - vánoční charitativní koncert, VSTUPENKY V PRODEJI

11.12.2019
20:00 - 22:00
Místo: náměstí Svobody, Kladno
Pořadatel: Dundee Jam
 
Přední český kontrabasista s novým triem evropské úrovně! Výjimečné jazzové trio přinášíme ve spolupráci se statutárním městem Kladno. Výtěžek z koncertu bude věnován na podporu Letohrádku Vendula, stacionáře pro lidi s postižením. Vstupné 200,-

Je nám ctí podpořit stacionář v Horním Bezděkově na kladensku a těšíme se na společně strávený vánočně-jazzový čas v kladenském Dundee Jamu. Díky za Vaši přízeň!

Přední český kontrabasista Robert Balzar známý mimo jiné spoluprací s Danem Bártou, J.A.R. nebo Johnem Abercrombiem je bezesporu jednou ze stálic porevolučního jazzu v Česku. Hudba tohoto Tria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby nebo úpravy nejen jazzových standartů. Aktuální album nazvané Vuja-Dé nahrál a smíchal v New Yorku veleslavný americký soundmaster James Farber, aby tak nastavil nový etalon zvuku v našich jazzových končinách. Zatím posledním počinem R.B.Trio bylo vydání DVD “One Day” (2016), které bylo natočeno v lese u Poličky v koprodukci s ČT.

 R.B.Trio vzniklo v roce 1996, nahrálo šest autorských alb, která získala kromě posluchačského úspěchu i četná ocenění kritiků a hrálo na mnoha zahraničních koncertech i festivalech (USA, Anglie, Turecko, Švédsko, Madarsko, Belgie, Německo, Ukrajina, Kypr, Izrael.....) Lídr kapely Robert Balzar je nejen vyhledávaným pódiovým i studiovým hráčem, ale především úžasným jazzovým řemeslníkem s přesahy do kvalitní pop-music. Jeho trio je kapelou evropské úrovně s bohatým potenciálem růstu. Za piano nově přizval pianistu Víta Křišťana, za bicí již před časem usedl olomoucký rodák Kamil Slezák.

ROBERT BALZAR TRIO - BIOGRAFIE :

ROBERT BALZAR – kontrabas

Robert Balzar, přední kontrabasista české hudební scény se narodil v Náchodě. Studium kontrabasu zahájil v jedenácti letech, pokračoval v něm na konzervatoři, v roce 1983 uspěl v konkurzu do AUS VN Praha a v letech 1985-1989 hrál v Orchestru Československé Televize. V roce 1989 začíná samostatně působit na české jazzové scéně.

V roce 1996 zakládá skupinu pod vlastním jménem – ROBERT BALZAR TRIO, se kterou má na kontě už šest studiových alb + jedno DVD, která se všechna dočkala pozitivního přijetí kritiky i veřejnosti.

Spolupracoval s John Abercrombie , Benny Golson, Arturo Sandoval, Joe Newman, Benny Bailey, Tony Scott, Wynton Marsalis, Lew Tabackin, Tony Lakatos, Béla Szakcsi Lakatos, Victor Lewis, Hal Galper Trio, Craig Handy, Gabrielle Mirabassi… Je také vyhledávaným studiovým hráčem českých i světových produkcí, jeho spolupráce s fenomenálním americkým kytaristou Johnem Abercrombiem se dokonce dočkala studiové podoby na albu Tales.

Robert Balzar, vyznavač preciznosti Johna Pattitucciho, procítěnosti Avishaie Cohena, minimalismu Larryho Grenadiera a umělecké střízlivosti Marca Johnsona, je nepřeslechnutelnou postavou moderního českého jazzového kontrabasu.

1996 zakládá R.Balzar skupinu pod vlastním jménem –  ROBERT BALZAR TRIO
Od roku 1990 je členem doprovodné kapely šansonierky -  HANY HEGEROVÉ 
V roce 1998 nastupuje do funkové formace -  J.A.R
V roce 2000 spoluzakládá sólový project Dana Bárty – ILLUSTRATOSPHERE
Z této spolupráce se odvíjí I další respektovaný celek - DAN BÁRTA & R.BALZAR TRIO

VÍT KŘIŠŤAN - piano

Vít Křišťan je český pianista a skladatel, který vystudoval hudební akademii v polských Katowicích a jazzovou akademii v Odense v Dánsku. V současné době žije v Praze a učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka a take na JAMU v Brně. Vede vlastní trio, je take členem Joanna Kucharczyk Quartet modern českého big bandu - Concept Art Orchestra. Pravidelně spolupracuje s polskými a skandinávskými muzikanty. V R.B.Triu působí od roku 2019.

 KAMIL SLEZÁK - bicí

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor bicí nástroje a poté účinkoval v různých jazzových seskupeních na moravské scéně. Od roku 1999 získal angažmá v Moravské filharmonii Olomouc a zároveň započal pětileté studium (1999 - 2004) na Universität für Musik und darst. Kunst Wien. V roce 2001 se také stal členem Gustav Brom Big Bandu ( až do současnosti ) a jeho spolupráce se rozrostla o další hudební tělesa a sólisty jako např. ČS Big Band Matuše Jakabčice, James Morrison i Eva Urbanová. Od roku 2007 působí také jako pedagog na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V současnosti je také členem kapel -  Druhá Tráva, Garcia a SWOMP.  V R.B.Triu působí od roku 2015.

Dlouhodobé akce

Kněžna sv. Ludmila - 1100 let
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Kněžna sv. Ludmila - 1100 let Kněžna sv. Ludmila - 1100 let

16.01.2020 - 22.03.2020
17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Putovní výstava o nejstarších českých světcích
více info

V roce 2021 uplyne 1100 let od mučednické smrti kněžny Ludmily, která se stala naší první světicí a spolu s dalšími domácími světci - sv. Václavem, sv. Vojtěchem a sv. Prokopem - patronkou našeho národa.

K tomuto výročí připravilo Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a spolek Svatá Ludmila 1100 let putovní výstavu autorů PhDr. Zdeňka Kuchyňky a Mgr. Stanislava Boloňského, která připomíná počátky českého státu a nejstarší domácí světce. Výstava nyní doputovala do Sládečkova muzea, kde bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 16. ledna v 17:00.

Návštěvníci si zde přiblíží život, místa působení a význam jednotlivých světců, nebo si prohlédnou předměty spojené se Svatováclavskou slavností v Praze v r. 1929 ze sbírky kladenského muzea.

Kněžna sv. Ludmila - 1100 let
Výstava Ve stínu Impéria
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Výstava Ve stínu Impéria Výstava Ve stínu Impéria

29.11.2019 - 16.02.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Archeologická výstava o době římské na Kladensku a Rakovnicku
více info

Na tuto zimu si Sládečkovo muzeum připravilo unikátní výstavu Muzea T.G.M. Rakovník (opět také pro rodiny s dětmi, pro které je připraveno několik interaktivních prvků), která prezentuje archeologické nálezy z doby římské (1. - 4. stol. n. l.) včetně nových poznatků o osídlení našeho regionu.

Srdečně zveme!

Výstava Ve stínu Impéria
Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku
Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích

Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku

21.09.2019 - 31.03.2020
15:00 - 17:00
Otevřeno: denně
2.5 km Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích,,Vinařice
Výstava představí cihlu nejen jako prvek konstrukční, ale také architektonický.
více info

Výstava vás zasvětí do tajemně působících značek na starých cihlách. Budete mít možnost seznámit se s cihlářským řemeslem, jehož počátky zasahují až do dob antiky, kdy se nepálené cihly vyráběly mnohdy přímo na místě stavby. Kolkování cihel se provádělo nejčastěji s různými kombinacemi písmen nebo číslic, ale nejsou výjimkou složité znaky nebo erby. Sběratelskou raritou bývají otisky prstů, rukou dětí a nejsou výjimkou stopy psů, či koček.

Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku
Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců
Rodinné centrum ZaHRÁTka

Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců

18.09.2019 - 29.01.2020
10:30 - 11:30
12.2 km Rodinné centrum zaHRÁTka,Za Mlýnem 1748, 253 01 Hostivice, Česká republika
Setkávání rodičů, zejména maminek s miminky ve věku od 2 do 6-8 měsíců věku. Cvičení s miminky, protažení maminek, řešení zajímavých témat pro maminky, seznámení s dalšími rodiči.
více info

Klubík podporuje zdravý rozvoj vašeho miminka. Miminka se zábavnou formou seznamují s ostatními, učí se a procvičují nové dovednosti.
Maminky mají příležitost k setkávání s ostatními maminkami. Sdílet své radosti i starosti tohoto náročného období. Popovídat si v příjemném prostředí a řešit typické otázky vývoje miminek.
Je možné přihlásit se na pololetí i jednorázově, či využít pernamentky. Přijďte, když se to Vám a děťátku hodí.

Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců