loading
<
ROBERT BALZAR TRIO - vánoční charitativní koncert, VSTUPENKY V PRODEJI

ROBERT BALZAR TRIO - vánoční charitativní koncert, VSTUPENKY V PRODEJI

11.12.2019
20:00 - 22:00
Místo: náměstí Svobody, Kladno
Pořadatel: Dundee Jam
 
Přední český kontrabasista s novým triem evropské úrovně! Výjimečné jazzové trio přinášíme ve spolupráci se statutárním městem Kladno. Výtěžek z koncertu bude věnován na podporu Letohrádku Vendula, stacionáře pro lidi s postižením. Vstupné 200,-

Je nám ctí podpořit stacionář v Horním Bezděkově na kladensku a těšíme se na společně strávený vánočně-jazzový čas v kladenském Dundee Jamu. Díky za Vaši přízeň!

Přední český kontrabasista Robert Balzar známý mimo jiné spoluprací s Danem Bártou, J.A.R. nebo Johnem Abercrombiem je bezesporu jednou ze stálic porevolučního jazzu v Česku. Hudba tohoto Tria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby nebo úpravy nejen jazzových standartů. Aktuální album nazvané Vuja-Dé nahrál a smíchal v New Yorku veleslavný americký soundmaster James Farber, aby tak nastavil nový etalon zvuku v našich jazzových končinách. Zatím posledním počinem R.B.Trio bylo vydání DVD “One Day” (2016), které bylo natočeno v lese u Poličky v koprodukci s ČT.

 R.B.Trio vzniklo v roce 1996, nahrálo šest autorských alb, která získala kromě posluchačského úspěchu i četná ocenění kritiků a hrálo na mnoha zahraničních koncertech i festivalech (USA, Anglie, Turecko, Švédsko, Madarsko, Belgie, Německo, Ukrajina, Kypr, Izrael.....) Lídr kapely Robert Balzar je nejen vyhledávaným pódiovým i studiovým hráčem, ale především úžasným jazzovým řemeslníkem s přesahy do kvalitní pop-music. Jeho trio je kapelou evropské úrovně s bohatým potenciálem růstu. Za piano nově přizval pianistu Víta Křišťana, za bicí již před časem usedl olomoucký rodák Kamil Slezák.

ROBERT BALZAR TRIO - BIOGRAFIE :

ROBERT BALZAR – kontrabas

Robert Balzar, přední kontrabasista české hudební scény se narodil v Náchodě. Studium kontrabasu zahájil v jedenácti letech, pokračoval v něm na konzervatoři, v roce 1983 uspěl v konkurzu do AUS VN Praha a v letech 1985-1989 hrál v Orchestru Československé Televize. V roce 1989 začíná samostatně působit na české jazzové scéně.

V roce 1996 zakládá skupinu pod vlastním jménem – ROBERT BALZAR TRIO, se kterou má na kontě už šest studiových alb + jedno DVD, která se všechna dočkala pozitivního přijetí kritiky i veřejnosti.

Spolupracoval s John Abercrombie , Benny Golson, Arturo Sandoval, Joe Newman, Benny Bailey, Tony Scott, Wynton Marsalis, Lew Tabackin, Tony Lakatos, Béla Szakcsi Lakatos, Victor Lewis, Hal Galper Trio, Craig Handy, Gabrielle Mirabassi… Je také vyhledávaným studiovým hráčem českých i světových produkcí, jeho spolupráce s fenomenálním americkým kytaristou Johnem Abercrombiem se dokonce dočkala studiové podoby na albu Tales.

Robert Balzar, vyznavač preciznosti Johna Pattitucciho, procítěnosti Avishaie Cohena, minimalismu Larryho Grenadiera a umělecké střízlivosti Marca Johnsona, je nepřeslechnutelnou postavou moderního českého jazzového kontrabasu.

1996 zakládá R.Balzar skupinu pod vlastním jménem –  ROBERT BALZAR TRIO
Od roku 1990 je členem doprovodné kapely šansonierky -  HANY HEGEROVÉ 
V roce 1998 nastupuje do funkové formace -  J.A.R
V roce 2000 spoluzakládá sólový project Dana Bárty – ILLUSTRATOSPHERE
Z této spolupráce se odvíjí I další respektovaný celek - DAN BÁRTA & R.BALZAR TRIO

VÍT KŘIŠŤAN - piano

Vít Křišťan je český pianista a skladatel, který vystudoval hudební akademii v polských Katowicích a jazzovou akademii v Odense v Dánsku. V současné době žije v Praze a učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka a take na JAMU v Brně. Vede vlastní trio, je take členem Joanna Kucharczyk Quartet modern českého big bandu - Concept Art Orchestra. Pravidelně spolupracuje s polskými a skandinávskými muzikanty. V R.B.Triu působí od roku 2019.

 KAMIL SLEZÁK - bicí

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor bicí nástroje a poté účinkoval v různých jazzových seskupeních na moravské scéně. Od roku 1999 získal angažmá v Moravské filharmonii Olomouc a zároveň započal pětileté studium (1999 - 2004) na Universität für Musik und darst. Kunst Wien. V roce 2001 se také stal členem Gustav Brom Big Bandu ( až do současnosti ) a jeho spolupráce se rozrostla o další hudební tělesa a sólisty jako např. ČS Big Band Matuše Jakabčice, James Morrison i Eva Urbanová. Od roku 2007 působí také jako pedagog na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V současnosti je také členem kapel -  Druhá Tráva, Garcia a SWOMP.  V R.B.Triu působí od roku 2015.

Krátkodobé akce

PLECHÁČEK - REKREAČNÍ TRIATLON
Petasites Club Kladno

PLECHÁČEK - REKREAČNÍ TRIATLON PLECHÁČEK - REKREAČNÍ TRIATLON

07:00 - 19:00
2.7 km kostel Rozdělov,Rozdělov, Kladno
Pro všechny zájemce o aktivní pohyb v přírodě pořádá Petasites Club Kladno rekreační triatlon
více info

Pro všechny zájemce o aktivní pohyb v přírodě pořádá Petasites Club Kladno rekreační triatlon upravený pro sportovce - vysloužilce. Připomínáme, že to není závod, je to turistická akce, jde se "v balíku". :-)

PLECHÁČEK - REKREAČNÍ TRIATLON
06.06.
DNES
Sobota
Norbert

Dlouhodobé akce

Víkendová komentovaná krmení v zoo
Zoopark Zájezd

Víkendová komentovaná krmení v zoo Víkendová komentovaná krmení v zoo

06.06.2020 - 30.08.2020
09:00 - 18:00
Otevřeno: denně
8.6 km Zoopark Zájezd,Zájezd
Přijeďte do zoo na komentované krmení svého oblíbence!
více info

Užijte si v Zooparku Zájezd komentovaná krmení každý víkend po celé léto!

SOBOTA

  • 11.00 – Chameleoni
  • 13.00 – Surikaty
  • 15.00 – Velbloudi

NEDĚLE

  • 11.00 – Chameleoni
  • 13.00 – Lemuři
  • 15.00 – Velbloudi
Víkendová komentovaná krmení v zoo
výstava Vydra s bobrem
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

výstava Vydra s bobrem výstava Vydra s bobrem

12.05.2020 - 24.06.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava o životě a ochraně vydry říční a bobra evropského
více info

Víte, co má společného vydra s bobrem? Proč jsou chránění? Proč má bobr placatý ocas a co nejvíce ohrožuje jediný druh české vydry? Pokud chcete zjistit odpovědi na tyto otázky a dozvědět se mnohem více o vydře říční, bobrovi evropském a naší přírodě (a ještě se u toho pobavit), rádi bychom vás pozvali na naši výstavu Vydra s bobrem, kterou znovu otevíráme 12. 5. 2020 s prodloužením do 24. 6. 2020.

výstava Vydra s bobrem
Klára a tři ilustrátoři
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Klára a tři ilustrátoři Klára a tři ilustrátoři

12.05.2020 - 28.06.2020
09:00 - 17:00
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava představí ilustrace dětské literatury spisovatelky, lektorky a scénáristky Kláry Smolíkové.
více info

Autorka úzce spolupracuje s řadou ilustrátorů a dětem předává poučení o historii, nebo vědě a přírodě zábavnou formou. Ve výstavě budou její tvorbu reprezentovat ilustrace Luďka Bárty z knížky Vynálezce Alva, kterého můžete znát i jako Večerníček ČT, hádanky ze série knih Tajná dvojka A + B s ilustracemi Viktora Svobody a komiksy z knih ilustrovaných Honzou Smolíkem o tom, jak se staví město, nebo v čem spočívá kouzlo Husova domu. K výstavě budou připravené autorské pracovní listy.

Klára a tři ilustrátoři