loading

Elisabeth Lohninger / Steve Clarke

Datum: 16.02.2023
19:00 - 20:00
Místo konání: Gen. Klapálka 1641, Kladno
 
Skvělý vocal jazz z New Yorku zcela mimořádně podpořený jedním z nejlepších amerických baskytaristů!

Mnoha cenami ověnčená americká zpěvačka Elisabeth Lohninger je těžce zařaditelným talentem. Bývá provázena přívlastky jako emotivní, vzrušující, oslnivá, či inspirující. Léta se pohybuje na mezinárodních jazzových festivalech a v jazzových klubech po celém světě. Její lyrický alt vyjadřuje nesčetné množství barev a odstínů lidské duše. Projevem je sice pevně zakořeněna v jazzu, ale vykazuje i četné žánrové přesahy. Nikdy však nezapomene sloužit písni. Na kontě má již třináct vydaných alb. S pianistou Walterem Phishbacherem spolupracuje již 20 let a kromě pravidelného vystupování v prestižních newyorských hudebních klubech navštěvuje často i Evropu.
 

Steve Clarke je excelentní jazzový baskytarista z Bridgeportu v Connecticutu. Doposud vydal devět alb pod svým jménem a dalších osmapadesát s dalšími umělci. Na jeho albu New Beginnings hostuje též Mike Stern. Steve koncertuje pravidelně v USA i Evropě. Jeho dobře vystavěné a hladce plynoucí kompozice obsahují mnoho zručně uchopené fusionové inspirace, zatímco jeho plný tón, důmyslné linky zajímavých melodií a atraktivní slapovací technika uchvacují publikum… Svého času hrával léta v USA i Evropě s trumpetistou a populárním pábitelem Lacem Deczim.
 

V Kladně vystoupí v této sestavě:

  • Elisabeth Loninger (USA) – zpěv
  • Steve Clarke (USA) – baskytara
  • Walter Fischbacher (USA) – piano
  • Alex Bernath (D) – bicí
     

Vstupné na koncert: 190 Kč / *ZTP, senioři, studenti 120 Kč

Vstupenky budou k zakoupení na pracovišti IS v 1. patře knihovny nebo v den konání koncertu na místě (do zaplnění kapacity sálu).