loading
<

Krátkodobé akce

Česko zpívá koledy 2019
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Česko zpívá koledy 2019 Česko zpívá koledy 2019

18:00
432 m Středočeská vědecká knihovna v Kladně,Gen. Klapálka 1641, 272 01 Kladno
Přijďte se vánočně naladit společným zpíváním koled
více info

Zveme vás, abyste se společně s námi připojili k celorepublikovému projektu

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

Hlavním tahounem bude skupina SONG LADIES, takže se nemusíte bát, že budete zpívat sami. Texty vybraných koled budou na místě k dispozici.

Čekají na vás teplé nápoje pro zahřátí. V případě nepříznivého počasí se přesuneme do vnitřních prostor knihovny. 

Po skončení akce od 19:00 si vás dovolujeme pozvat na Vánoční jazzový koncert Evy Kleinové a Mr. Surka 6TET do velké studovny. Vstupné činí 100 Kč a lístky budou v předprodeji v přízemí knihovny na registraci. Vstup na společné zpívání je samozřejmě zdarma.

Akce je finančně podpořena Statutárním městem Kladno.

 

Česko zpívá koledy 2019
Vánoční jazzový koncert Eva Kleinová a Mr. Surka 6TET
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Vánoční jazzový koncert Eva Kleinová a Mr. Surka 6TET Vánoční jazzový koncert Eva Kleinová a Mr. Surka 6TET

19:00
432 m Středočeská vědecká knihovna - velká studovna,Gen. Klapálka 1641, Kladno
Přijďte se vánočně naladit poslechem jazzu
více info

EVA KLEINOVÁ a Mr.SURKA 6tet zahrají písně od např. Mariah Carey, Celine Dion v jazzovo/swingovém aranžmá. Zazní samozřejmě i naše české vánoční písně (Suchý / Šlitr),  i ty jsou v náladě jazzu a swingu. A to vše v takřka „Unplugged“ zvuku.

Dovolte, abychom Vám představili sólisty vánočního koncertu.

Hudební seskupení je složeno z předních hudebníků české jazzové a popové scény. Muzikanti dlouhodobě spolupracují a nahrávají s většinou našich pěveckých hvězd (viz níže v jmenovité prezentaci).

Dramatugickou a hudební koncepci Vánočního koncertu vytvořil Miroslav SURKA.  

EVA KLEINOVÁ - Je česká popová a muzikálová zpěvačka. Představitelka muzikálových rolí v divadle Hybernia, která se také pravidelně objevuje jako sólistka v pořadu TV PRIMA „Máme rádi Česko“. Spolupracovala s mnoha stálicemi  české hudební scény, např Helenou Vondráčkovou, Bárou Basikovou, Karlem Gottem, Jiřím Kornem a mnoha dalšími. V současné době se chystá vydat své třetí CD. Více informací naleznete na www.evakleinova.com

Miroslav SURKATrumpetista/kapelník/aranžér/zpěvák
Působí na naší profesionální hudební scéně více jak 35 let. Byl a stále je hráčem mnoha orchestrů a skupin od folk/jazzu/pop. Je leadrem-trumpetistou Moondance orchestra M.Kumžáka. Doprovázel, natáčel a koncertoval a stále koncertuje v podstatě s většinou předních českých zpěváků, včetně nedávno zesnulého Karla GOTTA.  (L. BÍLÁ, J. NOHAVICA, H. VONDRÁČKOVÁ, M. ROTTROVÁ,  B. BASIKOVÁ, H. ZAGOROVÁ, J. KORN, L. KERNDL, M. RUPERT, V. DYK, J. LAUFER, K. ČERNOCH a další. Hrál ve skupinách MONKEY BUSSINES, LUCIE, 100 ZVÍŘAT, OCEÁN a TĚŽKEJ POKONDR.) Je kapelníkem CBC BIG BAND, se kterým doprovázel na koncertech top světové jazzové velikány trumpetisty jako jsou Bobby SHEW, James  MORRISON , Arturo SANDOVAL, a příští rok to bude legenda bicích nástrojů BILLY COBHAM. Pan SURKA byl 20 LET lead-trumpetista v Tanečním Orchestru Českého rozhlasu s jeho dirigentem Felixem SLOVÁČKEM.

Tomáš KŘEMENÁK – Tenor sax /Soprán sax. /Flétna/Harmonika/
Přední český hráč na tenor sax. a uvedené nástroje. Hrál a dále spolupracuje s orchestry: Big band Felixe Slováčka, K.Gott band, Milan Svoboda Big band, Moondance orchestra M.Kumžáka

Josef POSPÍŠIL Trombonista/zpěvák
Jako přední český trombonista spolupracuje  s orchestry jako Orchestr Karla Vlacha, Big band F. Slováčka, Boom!Band, CBC Big band a mnoho dalších. Působil i v zahraničí - USA ,Německo.

Jiří PEŠEK – Piano/Klávesy/zpěvák
Skvělý pianista , který spolupracoval a stále aktivně spolupracuje s H. ZAGOROVOU , B. BASIKOVOU a L. BÍLOU.  Mnoho let hrál v zahraničí - USA, NORSKO, NĚMECKO.

Antonín ŠTURMA – Kontrabas,el.basová kytara , banjo,kytara
Kontrabasista Antonín Šturma je přední jazzový hráč. Popisovat jeho hudební aktivitu je opravdu velmi náročné, protože jako žádaný hráč vystupuje s tolika orchestry pražské hudební scény, že jen výpis těchto hudební těles je opravdu dlouhý. Takže „Tonda Šturma“ je velmi uznávaná značka na kontrabas.

Václav ŠVEC – Bicí
V Mr. SURKA Sextetu nejmladší člen, bubeník Václav ŠVEC, je hráč z Českých Budějovice, kde hraje s orchestry jako Radim Sládek Jazzové trio. Spoluracuje se Štěpánem Markovičem Quintet. Koncertoval na South Bohemia Jazzfest 2019 ČB.  Spolechlivý a skvělý bubeník.

Jednotné vstupné 100 Kč. Vstupenky budou v předprodeji do 10. 12. 2019 na registraci v přízemí knihovny. Neprodané vstupenky bude možné zakoupit v den koncertu na místě.Koncert se koná díky laskavé finanční podpoře Středočeského kraje

Vánoční jazzový koncert Eva Kleinová a Mr. Surka 6TET
ROBERT BALZAR TRIO - vánoční charitativní koncert, VSTUPENKY V PRODEJI
Dundee Jam

ROBERT BALZAR TRIO - vánoční charitativní koncert, VSTUPENKY V PRODEJI ROBERT BALZAR TRIO - vánoční charitativní koncert, VSTUPENKY V PRODEJI

20:00 - 22:00
694 m Dundee Jam,náměstí Svobody, Kladno
Přední český kontrabasista s novým triem evropské úrovně! Výjimečné jazzové trio přinášíme ve spolupráci se statutárním městem Kladno. Výtěžek z koncertu bude věnován na podporu Letohrádku Vendula, stacionáře pro lidi s postižením. Vstupné 200,-
více info

Je nám ctí podpořit stacionář v Horním Bezděkově na kladensku a těšíme se na společně strávený vánočně-jazzový čas v kladenském Dundee Jamu. Díky za Vaši přízeň!

Přední český kontrabasista Robert Balzar známý mimo jiné spoluprací s Danem Bártou, J.A.R. nebo Johnem Abercrombiem je bezesporu jednou ze stálic porevolučního jazzu v Česku. Hudba tohoto Tria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby nebo úpravy nejen jazzových standartů. Aktuální album nazvané Vuja-Dé nahrál a smíchal v New Yorku veleslavný americký soundmaster James Farber, aby tak nastavil nový etalon zvuku v našich jazzových končinách. Zatím posledním počinem R.B.Trio bylo vydání DVD “One Day” (2016), které bylo natočeno v lese u Poličky v koprodukci s ČT.

 R.B.Trio vzniklo v roce 1996, nahrálo šest autorských alb, která získala kromě posluchačského úspěchu i četná ocenění kritiků a hrálo na mnoha zahraničních koncertech i festivalech (USA, Anglie, Turecko, Švédsko, Madarsko, Belgie, Německo, Ukrajina, Kypr, Izrael.....) Lídr kapely Robert Balzar je nejen vyhledávaným pódiovým i studiovým hráčem, ale především úžasným jazzovým řemeslníkem s přesahy do kvalitní pop-music. Jeho trio je kapelou evropské úrovně s bohatým potenciálem růstu. Za piano nově přizval pianistu Víta Křišťana, za bicí již před časem usedl olomoucký rodák Kamil Slezák.

ROBERT BALZAR TRIO - BIOGRAFIE :

ROBERT BALZAR – kontrabas

Robert Balzar, přední kontrabasista české hudební scény se narodil v Náchodě. Studium kontrabasu zahájil v jedenácti letech, pokračoval v něm na konzervatoři, v roce 1983 uspěl v konkurzu do AUS VN Praha a v letech 1985-1989 hrál v Orchestru Československé Televize. V roce 1989 začíná samostatně působit na české jazzové scéně.

V roce 1996 zakládá skupinu pod vlastním jménem – ROBERT BALZAR TRIO, se kterou má na kontě už šest studiových alb + jedno DVD, která se všechna dočkala pozitivního přijetí kritiky i veřejnosti.

Spolupracoval s John Abercrombie , Benny Golson, Arturo Sandoval, Joe Newman, Benny Bailey, Tony Scott, Wynton Marsalis, Lew Tabackin, Tony Lakatos, Béla Szakcsi Lakatos, Victor Lewis, Hal Galper Trio, Craig Handy, Gabrielle Mirabassi… Je také vyhledávaným studiovým hráčem českých i světových produkcí, jeho spolupráce s fenomenálním americkým kytaristou Johnem Abercrombiem se dokonce dočkala studiové podoby na albu Tales.

Robert Balzar, vyznavač preciznosti Johna Pattitucciho, procítěnosti Avishaie Cohena, minimalismu Larryho Grenadiera a umělecké střízlivosti Marca Johnsona, je nepřeslechnutelnou postavou moderního českého jazzového kontrabasu.

1996 zakládá R.Balzar skupinu pod vlastním jménem –  ROBERT BALZAR TRIO
Od roku 1990 je členem doprovodné kapely šansonierky -  HANY HEGEROVÉ 
V roce 1998 nastupuje do funkové formace -  J.A.R
V roce 2000 spoluzakládá sólový project Dana Bárty – ILLUSTRATOSPHERE
Z této spolupráce se odvíjí I další respektovaný celek - DAN BÁRTA & R.BALZAR TRIO

VÍT KŘIŠŤAN - piano

Vít Křišťan je český pianista a skladatel, který vystudoval hudební akademii v polských Katowicích a jazzovou akademii v Odense v Dánsku. V současné době žije v Praze a učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka a take na JAMU v Brně. Vede vlastní trio, je take členem Joanna Kucharczyk Quartet modern českého big bandu - Concept Art Orchestra. Pravidelně spolupracuje s polskými a skandinávskými muzikanty. V R.B.Triu působí od roku 2019.

 KAMIL SLEZÁK - bicí

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor bicí nástroje a poté účinkoval v různých jazzových seskupeních na moravské scéně. Od roku 1999 získal angažmá v Moravské filharmonii Olomouc a zároveň započal pětileté studium (1999 - 2004) na Universität für Musik und darst. Kunst Wien. V roce 2001 se také stal členem Gustav Brom Big Bandu ( až do současnosti ) a jeho spolupráce se rozrostla o další hudební tělesa a sólisty jako např. ČS Big Band Matuše Jakabčice, James Morrison i Eva Urbanová. Od roku 2007 působí také jako pedagog na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V současnosti je také členem kapel -  Druhá Tráva, Garcia a SWOMP.  V R.B.Triu působí od roku 2015.

ROBERT BALZAR TRIO - vánoční charitativní koncert, VSTUPENKY V PRODEJI
11.12.
Středa
Dana

Dlouhodobé akce

Betlémy v muzeu
Melicharovo vlastivědné muzeum v Unhošti

Betlémy v muzeu Betlémy v muzeu

03.12.2019 - 06.01.2020
09:00
Otevřeno: Muzeum Unhošť
7.2 km Melicharovo vlastivědné muzeum,Dr. Beneše 1,Unhošť
Výstava betlémů a burza knih
více info

Po dobu konání výstavy bude v muzeu probíhat tradiční

burza knih a také soutěž o nejhezčí školní betlém

Vernisáž  proběhne v úterý 3. prosince 2019 v 18:00 v přízemí muzea,

na vernisáži vystoupí žáci ZUŠ v Unhošti.

 

Betlémy v muzeu
Výstava Ve stínu Impéria
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Výstava Ve stínu Impéria Výstava Ve stínu Impéria

29.11.2019 - 23.02.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Archeologická výstava o době římské na Kladensku a Rakovnicku
více info

Na tuto zimu si Sládečkovo muzeum připravilo unikátní výstavu Muzea T.G.M. Rakovník (opět také pro rodiny s dětmi, pro které je připraveno několik interaktivních prvků), která prezentuje archeologické nálezy z doby římské (1. - 4. stol. n. l.) včetně nových poznatků o osídlení našeho regionu.

Srdečně zveme!

Výstava Ve stínu Impéria
Pravda a láska
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Pravda a láska Pravda a láska

08.11.2019 - 05.01.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava ke 30 letům sametové revoluce
více info

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně zve na výstavu s názvem Pravda a láska, jímž připomíná jedno z hesel, ale i povahu sametové revoluce, která má letos 30. výročí. Výstava zprostředkovává atmosféru 80. let 20. století v Kladně dobovými fotografiemi (centrum, asanace, nová výstavba), výňatky z kulturních programů i improvizovaným studentským zátiším, předzvěsti i průběh revoluce pak připomíná dobovým tiskem a autentickými tiskovinami.

Sametovou revoluci chceme přiblížit také studentům ZŠ a SŠ, kteří zde budou mít vhodnou příležitost se na téma více zaměřit a konfrontovat s vlastními zkušenostmi nebo s vyprávěním rodiny a přátel. Bude pro ně navíc připravený pracovní list a sady kopií sbírkových předmětů.

Pravda a láska
Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku
Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích

Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku

21.09.2019 - 31.03.2020
15:00 - 17:00
Otevřeno: denně
2.5 km Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích,,Vinařice
Výstava představí cihlu nejen jako prvek konstrukční, ale také architektonický.
více info

Výstava vás zasvětí do tajemně působících značek na starých cihlách. Budete mít možnost seznámit se s cihlářským řemeslem, jehož počátky zasahují až do dob antiky, kdy se nepálené cihly vyráběly mnohdy přímo na místě stavby. Kolkování cihel se provádělo nejčastěji s různými kombinacemi písmen nebo číslic, ale nejsou výjimkou složité znaky nebo erby. Sběratelskou raritou bývají otisky prstů, rukou dětí a nejsou výjimkou stopy psů, či koček.

Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku
Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců
Rodinné centrum ZaHRÁTka

Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců

18.09.2019 - 29.01.2020
10:30 - 11:30
12.2 km Rodinné centrum zaHRÁTka,Za Mlýnem 1748, 253 01 Hostivice, Česká republika
Setkávání rodičů, zejména maminek s miminky ve věku od 2 do 6-8 měsíců věku. Cvičení s miminky, protažení maminek, řešení zajímavých témat pro maminky, seznámení s dalšími rodiči.
více info

Klubík podporuje zdravý rozvoj vašeho miminka. Miminka se zábavnou formou seznamují s ostatními, učí se a procvičují nové dovednosti.
Maminky mají příležitost k setkávání s ostatními maminkami. Sdílet své radosti i starosti tohoto náročného období. Popovídat si v příjemném prostředí a řešit typické otázky vývoje miminek.
Je možné přihlásit se na pololetí i jednorázově, či využít pernamentky. Přijďte, když se to Vám a děťátku hodí.

Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců