loading

Krátkodobé akce

MELANIE SCHOLTZ / USA – koncert
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

MELANIE SCHOLTZ / USA – koncert MELANIE SCHOLTZ / USA – koncert

19:00 - 19:30
0,4 km Středočeská vědecká knihovna - velká studovna, Gen. Klapálka 1641, Kladno
Melanie Scholtz (USA) - zpěv, Jo Fougner Skaansar (Norsko) - kontrabas, Tomáš Hobzek (ČR) - bubny
více info

Melanie Scholtz je jazzová zpěvačka, skladatelka a tanečnice. Narodila se v jihoafrickém Kapském městě, kde na univerzitě vystudovala operní zpěv. Žije v East Village v New Yorku a zpívat jezdí po celé Evropě. Znalci ocení, že ji ke spolupráci zvaly špičky z oboru Wynton MarsalisBobby McFerrinThe Lincoln Jazz OrchestraHugh Masakela nebo Al Jarreau.

Své třetí CD natočila v r. 2013 s disidentem, aktivistou proti apartheidu a ikonickým básníkem Jamesem Mathewsem. V letech 2006-2013 byla jako pedagog součástí mentorského programu Artscape Youth Jazz. V r. 2015 se v Praze (!) seznámila s elitním hráčem na Hammondky z Connecticutu Brianem Charettem, kterého si později vzala za manžela. V r. 2017 začala v New Yorku a Chicagu pořádat workshopy zaměřené na jihoafrický a americký jazz. V rámci turné The Great South African Songbook vystupovala v Rakousku, Norsku, Švédsku, Francii, Německu, Slovensku, Holandsku, Maroku, Portugalsku, Španělsku a v Jižní Africe.

O hudbě říká, že to je její největší přítel. Posluchače uchvacuje originalitou a jedinečným projevem. S velkým orchestrem by zněla jako Barbra Streisand a pokud dnes někdo připomíná Ellu Fitzgerald, tak je to právě Melanie Scholtz!

Přijďte se přesvědčit na vánoční koncert ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. 

Vstupné: Kč 200 / ZTP Kč 90

MELANIE SCHOLTZ / USA – koncert
Hra, která se zvrtla
Městské divadlo Kladno

Hra, která se zvrtla Hra, která se zvrtla

19:00 - 20:00
0,4 km Městské divadlo Kladno, Divadelní 1702, Kladno
Bláznivá komedie o nelehkém inscenování pravé anglické detektivky, která objevuje nebývale vtipné možnosti divadla na divadle.
více info

Autoři: Henry Lewis, Jonathan Sayer, Henry Shields

Překlad Alexander Jerie | Režie Jaroslav Slánský | Dramaturgie Kristýna Čepková | Scéna a kostýmy Jozef Hugo Čačko | Pohybová spolupráce Martin Talaga

Obsazení:
Anča Kristina Sitková | Jaryn Matěj Vejdělek | Karel Ondřej Volejník j. h. | Hynek Tomáš V. Hron | Robert Miroslav Večerka | Denis Michal Maléř | Max Jiří Š Hájek | Sandra Vladimíra Benoni

Délka představení:
125 minut s přestávkou; hlavní sál

Amatérský divadelní soubor uvádí další premiéru a jeho principál si libuje, že tentokrát obsazení přesně vyhovuje počtu členů souboru, podařilo se sehnat štědrého sponzora a úspěchu tím pádem už nic nestojí v cestě. Žádné problémy s obsazením, natož nějaké technické zádrhele! Jakmile se ale představení rozběhne, jedna vtipná nehoda střídá druhou a pod tlakem všichni začínají ztrácet nervy. Herci, inspicientka i technici čelí všem nástrahám divadla se záviděníhodným nadšením a nezáviděníhodnou neschopností. Podaří se jim vrátit představení do těch správných kolejí dřív, než spadne poslední opona?

Hra mimo jiné obdržela cenu Lawrence Oliviera za nejlepší komediální text roku 2015.

Vstupenky lze zakoupit online v sekci Program  nebo osobně na pokladně MDK.

Hra, která se zvrtla
06.12.
Pondělí
Mikuláš

Dlouhodobé akce

ZNÁMKOVÁ TVORBA CYRILA BOUDY
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

ZNÁMKOVÁ TVORBA CYRILA BOUDY ZNÁMKOVÁ TVORBA CYRILA BOUDY

10.09.2021 - 09.01.2022
09:00 - 17:00
0,6 km Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, Huťská 1375, Kladno
K příležitosti 120. let narození Cyrila Boudy otevíráme výstavu, na které nahlédnete do jedné z neméně významných částí tvorby tohoto kladenského rodáka, brilantního malíře, ilustrátora a grafika.
více info

Uvidíte zvětšeniny návrhů poštovních známek i originální známky a obálky prvního dne vydání. Nebude chybět ani námět známky s tematikou Kladna.
Pozor, zapůjčené originály poštovních známek budou k vidění do konce září!
Připraveno je i několik tematických aktivit pro dětské návštěvníky.
Výstava vznikla ve spolupráci s Poštovním muzeem v Praze.
Těšíme se na vás!

ZNÁMKOVÁ TVORBA CYRILA BOUDY
Fenomén Fatra
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Fenomén Fatra Fenomén Fatra

12.11.2021 - 30.01.2022
09:00 - 17:00
0,6 km Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, Huťská 1375, Kladno
Nadčasový a originální vzhled hraček Fatra upoutá pozornost dětí i dospělých!
více info

Retro výstava obsahuje hračky z archivu firmy Fatra, které jsou mezi sběrateli méně známé a dostupné. Dále je doplněna populárními nafukovacími hračkami nebo hračkami z PVC a z gumy. Vystaveny budou nejen hračky slavné designérky Libuše Niklové, ale i současných návrhářů.

Historie výroby hraček ve Fatře sahá do 50. let dvacátého století. Tehdy začal podnik ve velkém vyrábět nafukovací sedací zvířátka, která si vedle Igráčků nebo stavebnice Merkur našla místo v československých rodinách. Hračky jsou stále vyhledávány rodiči i prarodiči především jako vzpomínka na vlastní mládí.

 Součástí výstavy je i herní koutek s možností zakoupení hraček.

Fenomén Fatra