loading
<

Krátkodobé akce

VLADIVOJNA LA CHIA - KONCERT V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, vstupenky v prodeji
Dundee Jam

VLADIVOJNA LA CHIA - KONCERT V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, vstupenky v prodeji VLADIVOJNA LA CHIA - KONCERT V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, vstupenky v prodeji

19:00 - 21:00
0 m Zahrada Kladenského zámku,Zádušní
Do Zámecké zahrady, míří umělkyně vyčnívající z řady, výjimečná zpěvačka VLADIVOJNA LA CHIA . Vstupenky v prodeji na místě i předprodej zde: http://vstupenky.mestokladno.cz
více info

Na naší hudební scéně působí tisíce kapel a umělců, ale jen málokterý z nich je tak nezaměnitelný a originální, jako zpěvačka VLADIVOJNA LA CHIA. V Česku ani na Slovensku se nenajde nikdo, kdo by o ní alespoň neslyšel. K písním na pódiu přistupuje nekompromisně, a se svojí kapelou rozehraje na koncertech velkou hru od křehké intimity po zběsilý punk.

 Těšte se na zhudebněné básně Anny Barkovové, sólovou tvorbu, folkové úpravy metalového Vladivojska nebo šílené Vladibajky.

http://www.vladivojna.com/

VLADIVOJNA LA CHIA - KONCERT V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, vstupenky v prodeji
15.07.
Středa
Jindřich
Indiánské léto. Tkané náramky z korálků
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Indiánské léto. Tkané náramky z korálků Indiánské léto. Tkané náramky z korálků

16:00
432 m lektorská místnost v přízemí,Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Přijďte si vyrobit tradiční indiánské šperky
více info
 • S lektorkou Ludmilou Koláček Zuskovou, která má s tvorbou indiánských obleků a doplňků bohatou zkušenost, budeme vyrábět tkané korálkové náramky podle vašeho vlastního návrhu.
 • Získáte vlastnoručně vyrobený originální šperk a ještě strávíte odpoledne v příjemné společnosti.
 • Workshop je určen dospělým a dětem od 10 let. Kapacita dílny je omezena. Materiál zajistíme.

Rezervace míst na dílnu je možná na e-mailu: hruskova@svkkl.cz nejpozději do 17. 7. 2020. Poplatek za dílnu činí 80,- Kč.

Tato akce se koná za finanční podpory Statutárního města Kladno.

Indiánské léto. Tkané náramky z korálků
21.07.
Úterý
Vítězlav
NA STOJÁKA – PIKNIK V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, ORIGINÁLNÍ Stand up comedy, vstupenky v prodeji
Dundee Jam

NA STOJÁKA – PIKNIK V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, ORIGINÁLNÍ Stand up comedy, vstupenky v prodeji NA STOJÁKA – PIKNIK V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, ORIGINÁLNÍ Stand up comedy, vstupenky v prodeji

19:00 - 21:00
0 m Zahrada Kladenského zámku,Zádušní
Česká originální "stand-up comedy" se představí kladenskému publiku pod širým nebem v rámci oblíbených letních pikniků. Pozvání přijali písničkář Arnošt Frauenberg, profesionální kouzelník Richard Nedvěd a komik Dominik Heřman Lev.
více info

„Stand-up comedy show“ známá z HBO i z ČT vychází z tradice amerických barů, kde se bavič na pódiu postaví před publikum a zkouší pobavit improvizovanými scénkami, vtipy či zpěvem . Bavič, textař i scénárista Arnošt Frauenberg je jeden z nejvýraznějších písničkářů nastupující generace. V roce 2010 se úspěšně zúčastnil konkursu „na stojáka“, kde nadále úspěšně působí. Richard Nedvěd se specializuje na „stand-up comedy magic“. Tento americký styl humoru předvádí zatím jako jediný v ČR. Jedná se o propojení kouzel, zábavy a gagů. Vystoupení je založeno převážně na interakci s divákem. Je držitelem mnoha kouzelnických ocenění.Trojici uzavírá Dominik Heřman Lev, který účinkuje v pořadu „na stojáka“ nepravidelně od roku 2007. V roce 2011 začal sbírat zkušenosti jako producent své vlastní profesionální anglické „stand up scény“ v Praze – Crown Comedy Club.

  Přijďte ochutnat atmosféru "stand-up comedy show" se spoustou nových scének, tato tři jména jsou jistě zárukou skvělé zábavy.

http://www.nastojaka.cz/

PŘEDPRODEJ:

http://vstupenky.mestokladno.cz

NA STOJÁKA – PIKNIK V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, ORIGINÁLNÍ Stand up comedy, vstupenky v prodeji
22.07.
Středa
Magdaléna
VOJTAANO S KYTAROU - KONCERT V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, vstupenky v prodeji
Dundee Jam

VOJTAANO S KYTAROU - KONCERT V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, vstupenky v prodeji VOJTAANO S KYTAROU - KONCERT V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, vstupenky v prodeji

19:00 - 21:00
0 m Zahrada Kladenského zámku,Zádušní
Hudebník, herec a stand-up komik Vojtěch Záveský alias Vojtaano. Vstupenky v prodeji na místě i předprodej zde: http://vstupenky.mestokladno.cz
více info

Vojtaano je alter ego herce příbramského divadla Vojtěcha Záveského. Ten je známý hlavně jako herec příbramského divadla. Vedle herecké profese se Vojta věnuje také hip hopu. Hudební rozsah má však širší od blues, přes reagge, pop, ska až k punku. Jako muzikant se proslavil převážně na Youtube a to hlavně díky úvodní písni Lavina k seriálu Vyšehrad. Mezi jeho další virální hity patří songy Budulínek vs. Galantní Jelen nebo Derby song. Vojtaano nedávno vydal své debutové dvojalbum The Beast of Vojtaano a tak se můžete těšit na jeho největší hity i méně známé písně v živém provedení.

https://vojtaano.cz/

PŘEDPRODEJ:

http://vstupenky.mestokladno.cz

VOJTAANO S KYTAROU - KONCERT V ZÁMECKÉ ZAHRADĚ, vstupenky v prodeji
30.07.
Čtvrtek
Bořivoj
Divadlo a křest tří kůzlátek
Zoopark Zájezd

Divadlo a křest tří kůzlátek Divadlo a křest tří kůzlátek

09:00 - 18:00
8.6 km Zoopark Zájezd,Zájezd
V sobotu 1. srpna pokřtíme naše tři kůzlátka. Přijďte se dozvědět, jaká jména dostanou od svého patrona Taška Kladno. V průběhu dne nebude chybět bohatý program... Těšit se můžete na divadlo pro děti s prvky znakového jazyka, skákací hrad,...
více info

V sobotu 1. srpna pokřtíme naše tři kůzlátka. Přijďte se dozvědět, jaká jména dostanou od svého patrona Taška Kladno.
V průběhu dne nebude chybět bohatý program pro děti i dospělé. Těšit se můžete na divadlo pro děti s prvky znakového jazyka, skákací hrad, fotokoutek, jízdy na poníkovi a také pravidelná komentovaná krmení zvířat!

PROGRAM:
11:00 - 17:00 fotokoutek u Ušákova
11:00 - 17:00 skákací hrad u Ušákova
13:30 KŘTINY KŮZLÁTEK s divadelním spolkem Taška Kladno (v kontaktním koutku u koz kamerunských)
14:00 - 16:30 divadlo pro děti + soutěže
15:30 jízdy na poníkovi Cipískovi

PRAVIDELNÁ KOMENTOVANÁ KRMENÍ:
11:00 komentované krmení chameleonů
13:00 komentované krmení surikat
15:00 komentované krmení velbloudů

Divadlo a křest tří kůzlátek
01.08.
Sobota
Oskar
Jak zalidnit komiks. Workshop s ilustrátorkou Štěpánkou Jislovou.
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Jak zalidnit komiks. Workshop s ilustrátorkou Štěpánkou Jislovou. Jak zalidnit komiks. Workshop s ilustrátorkou Štěpánkou Jislovou.

16:30
432 m lektorská místnost v přízemí,Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Namalujte si vlastní svět..
více info

Jak se navrhují kreslené postavy?

Komiksový autor je nejen režisérem a kameramanem, ale obstarává přece i výběr herců!

Na workshopu se Štěpánkou se dozvíte, jak pracují s postavami animátoři Pixaru, že správné tvary jsou půlkou úspěchu a společně nakreslíte postavu, která řekne váš příběh na vás.

Workshop sestává z teoretické části s názornými ukázkami, které ve svižném tempu střídají série menších praktických úkolů. Na závěr dvouhodinového bloku pod rukama účastníku vznikne komiks, který by stejně tak dobře mohl být první stránkou jejich grafické novely.

 • Registrace do 12. 8. 2020 na e-mailové adrese: hruskova@svkkl.cz.
 • Počet míst je omezen. Poplatek za dílnu činí 100 Kč.

Tato akce se koná za laskavé finanční podpory Statutárního města Kladno

Jak zalidnit komiks. Workshop s ilustrátorkou Štěpánkou Jislovou.
18.08.
Úterý
Helena
Péče o seniory s onemocněním Alzheimerovou nemocí
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Péče o seniory s onemocněním Alzheimerovou nemocí Péče o seniory s onemocněním Alzheimerovou nemocí

17:00 - 19:00
432 m lektorská místnost v přízemí,Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Pečujete o seniory s onemocněním Alzheimerovou nemocí nebo některým typem demence? Přijďte na setkání pečujících, které se koná každý 3. čtvrtek v měsíci od 17:00 v lektorské místnosti v přízemí knihovny
více info

Dozvíte se více informace například na téma: hygienická péče a správná komunikace, kompenzační pomůcky, finanční pomoc, opatrovnictví, sociální služby ve Vašem okolí, jak podnítit Vašeho blízkého k nějaké činnosti, jak předejít konfliktním situacím, nebo jak se při péči úplně nevydat ze všech svých sil. Společná setkávání i veškeré odborné poradenství je pro zájemce díky podpoře Evropské unie zcela zdarma. Konkrétní informace o projektu "Neformální péče" naleznete na webových stránkách pořádající organizace www.dementia.cz.

Péče o seniory s onemocněním Alzheimerovou nemocí
20.08.
Čtvrtek
Bernand
Sen noci svatojánské
Městské divadlo Kladno

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské

20:00 - 22:00
444 m Městské divadlo Kladno,Divadelní 1702, Kladno
sen noci svatojánské, sen, divadlo, hra, Kladno
více info

William Shakespeare

Nejhranější a nejslavnější komedie Sen noci svatojánské vypráví o čarovné noci, která spojuje i rozdělí svět lidí a elfů, aby je nakonec znovu svedla dohromady. Athénský král Théseus a krásná Hippolyta, král elfů Oberon s královnou Titánií, všudypřítomný Puk, skupinka řemeslníků zkoušející komedii o osudové lásce a čtveřice milenců, kteří ji právě prožívají. Tak začíná hra o lásce a jejích bláznivých proměnách, která si nachází své vděčné diváky napříč staletími.

obsezení: Titánie Jana Zenáhlíková | Marie Jansová | Oberon Jakub Hubert | Puk Jan Pichler | Elfové František Čachotský | Michal Maléř | Kristina Sitková | Petra Majerčíková | Barbora Janatková | Kristýna Dámová | Theseus Michal Maléř | Hippolita Barbora Janatková | Hermie Barbora Hron Vovsíková | Helena Diana Hauptová | Lysandr Tomáš V. Hron | Demetrius Jan Strýček | Egeus Miroslav Večerka | Filostrates František Čachotský | Klubko Dominik Migač | Pořízová Jaromíra Mílová | Fortel Dominik Migač | Hubička Kristina Sitková | Píšťala Petra Majerčíková

Inscenační tým: překlad: Martin Hilský | režie: Martin Vokoun | dramaturgie: Matouš Danzer | dramaturgická spolupráce: Marek Hladký | výprava: Adéla Kostkanová | hudba: Zdeněk Dočekal | pohybová spolupráce: Barbora Brandejsová

Sen noci svatojánské
25.08.
Úterý
Radim

Dlouhodobé akce

Letní příměstský tábor
NSEV Kladno-Čabárna, o.p.s.

Letní příměstský tábor Letní příměstský tábor

17.08.2020 - 21.08.2020
07:30 - 16:30
4.1 km Centrum ekologické výchovy,Čabárna, Cvrčovice
Letní příměstský tábor v centru ekologické výchovy.
více info
Letní příměstský tábor
Letní příměstký tábor
NSEV Kladno-Čabárna, o.p.s.

Letní příměstký tábor Letní příměstký tábor

10.08.2020 - 14.08.2020
07:30 - 16:30
4.1 km Centrum ekologické výchovy,Čabárna, Cvrčovice
Letní příměstský tábor v centru ekologické výchovy.
více info
Letní příměstký tábor
Letní příměstský tábor
NSEV Kladno-Čabárna, o.p.s.

Letní příměstský tábor Letní příměstský tábor

20.07.2020 - 24.07.2020
07:30 - 16:30
4.1 km Centrum ekologické výchovy,Čabárna, Cvrčovice
Letní příměstský tábor v centru ekologické výchovy.
více info
Letní příměstský tábor
Kempování v muzeu
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Kempování v muzeu Kempování v muzeu

18.07.2020 - 19.07.2020
18:00 - 10:00
Otevřeno: Sobota
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Chcete zažít noc pod stanem nebo širákem na netradičním místě? Muzejní zahrada je k tomu jako stvořená!
více info

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně srdečně zve všechny příznivce i začátečníky v kempování. Vyzkoušejte v létě něco nového!

Večerní program:
Stany bude možné v zahradě stavět již od 17 hodin.

18 hod speciální prohlídky výstav pro děti
19 hod zapálení ohně, opékání buřtů
20 hod hudební doprovod u ohně
21 hod bojovka pro děti v muzejní zahradě
22 hod speciální prohlídky muzea s baterkou

Co je třeba vzít s sebou: vybavení pro kempování, baterku (ideálně 1ks/osoba), nápoje, svačinu a snídani, dle libosti hudební nástroje, roušku pro vstup do budovy. K dispozici budou toalety a umyvadla (bez sprchy).


Akce je možné zúčastnit se i bez přenocování.

Cena: 50,-Kč dospělý/ 25,-Kč dítě do 15 let (v ceně je večerní program, noční stanování, buřt na osobu), cena platí také pro večerní program bez přenocování.


Rezervaci předem doporučujeme: propagace@omk.cz, nebo na tel.: 607 084 508.

Kempování v muzeu
Zoopark Zájezd
Zoopark Zájezd

Letní fotosoutěž v Zooparku Zájezd Letní fotosoutěž v Zooparku Zájezd

17.07.2020 - 31.08.2020
8.6 km Zoopark Zájezd,Zájezd
Vyfotili jste originální portrét některému z našich zvířat? Předvedla vám svá mláďata? Chtěli byste vidět svůj snímek třeba i na billboardu nebo na pohlednici? Pošlete nám do konce léta své fotografie! Vítěze vybereme 30. září 2020.
více info

Vyfotili jste originální portrét některému z našich zvířat? Předvedla vám svá mláďata? Chtěli byste vidět svůj snímek třeba i na billboardu nebo na pohlednici?
Pošlete nám do konce léta své fotografie! Vítěze vybereme 30. září 2020.

CENY PRO VÍTĚZE
Autoři 30 nejlepších snímků získají volnou vstupenku do zoo.
Autoři 5 vítězných snímků získají poukaz na rodinné krmení v zoo v hodnotě 2000 korun a další věcné ceny.

KDO VYBERE VÍTĚZE
Z 30 semifináních fotografií budou vítěze vybírat jak fanoušci zoo na sociálních sítíc, tak vedení Zooparku Zájezd a další členové zoo.

VELIKOST, MNOŽSTVÍ A OBSAH FOTOGRAFIÍ
Rozlišení minimálně 300 dpi a velikost 3500 x 2500 px.
Každý autor může zaslat maximálně 10 fotografií.
Na fotografiích mohou být zvířata chovaná v Zooparku Zájezd i pohledy na zoo celkově. Fotografie s lidmi musí mít povolení k dalšímu zveřejňování.

KAM FOTKY POSLAT
Nejprve je uložte na www.uloz.to nebo na jiné online uložiště. Odkaz zašlete na email soutez(a)zoopark-zajezd.cz spolu se jménem autora.

Více informací na http://zoopark-zajezd.cz/letni-fotosoutez-2020/

(Fotografie korsaka: Milan Artýszek, fotosoutěž 2019)

Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Fuj, to je vedro, jdeme k vodě! Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!

03.07.2020 - 20.09.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Sládečkovo vlastivědné muzeum vás srdečně zve na letní výstavu věnující se kladenským koupalištím i lokalitám v okolí, kam se Kladeňáci chodili koupat.
více info

Překvapivě bohatá a zajímavá výstava o historii koupališť a koupání na Kladensku, přibližuje fenomén, který je již takřka minulostí, neboť po roce 1989 se struktura koupališť v regionu rozpadla a dřívější "koupalištní kultura" téměř zanikla. Kromě informací, jak to s kladenskými koupališti "dopadlo", najdete na výstavě více než sto fotografií i kolekci retropředmětů využívaných v minulosti ke koupání či při trávení dovolené u vody. Chybět nebudou ani dobové plavky či pláž s lehátky!

Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!
Mezitím na jiném místě. Století českého komiksu.
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Mezitím na jiném místě. Století českého komiksu. Mezitím na jiném místě. Století českého komiksu.

01.07.2020 - 01.09.2020
09:00 - 18:00
432 m Středočeská vědecká knihovna - Malá galerie,gen. Klapálka 1641
Milujete obrázkové příběhy? Tato výstava jim vzdává hold
více info

Výstava Mezitím na jiném místě ... vznikla v předloňském roce u příležitosti stého výročí založení Československa (1918). Od té doby byla uvedena v 7 jazykových mutacích v rámci 18 prezentací (festivaly, veletrhy, galerijní uvedení, vzdělávací akce, knihovny apod.) v 9 zemích světa. Nyní doputovala na Kladno.

Instalace přehledným způsobem představuje průřez stoletím českého komiksu a uvádí jeho nejvýznamnější a nejzajímavější autory a protagonisty.... Starší generace může zavzpomínat u kresleného příběhu Ferdy Mravence od Ondřeje Sekory či Čtyřlístku Jaroslava Němečka, ze současných autorů se pak můžete potěšit pracemi Lucie LomovéRenaty FučíkovéVojtěcha MaškaToyBoxJaromíra 99 a dalších.

Namísto chronologické prezentace výstava zachycuje, jak historické události jako jsou okupace Československa, převzetí moci komunisty, Pražské jaro, období normalizace, Sametová revoluce a digitalizace ovlivňovaly uměleckou tvorbu mezi svobodou a striktní cenzurou. Okamžiky kolektivní naděje a vypořádání se s ohrožením jsou motivy, které v současném komiksu mají stále své místo. 

Výstavní projekt Mezitím na jiném místě. Století českého komiksu iniciovala a připravila Česká centra ve spolupráci s kurátory Pavlem Kořínkem Tomášem Prokůpkem při příležitosti oslav 100 let od vzniku samostatné Československé republiky.

 • Pavel Kořínek (1981), komiksový teoretik, historik a publicista, působí jako vědecký pracovník v Ústavu pro českou literaturu AV ČR, kde stál u zrodu Centra pro studia komiksu. Je předsedou výboru České akademie komiksu udílející oborové výroční ceny Muriel.
 • Tomáš Prokůpek (1975) se specializuje na historii a současnost středoevropského komiksu, je zakladatelem a editorem komiksové revue AARGH! a v současnosti zastává pozici vedoucího Oddělení dějin literatury Moravského zemského muza v Brně. Oba jsou autory řady publikací a výstav zaměřených na popularizaci českého komiksu.

Těšíme se na vás!

Výstavu doprovodí výtvarné dílny. Sledujte náš web.

Mezitím na jiném místě. Století českého komiksu.
Víkendová komentovaná krmení v zoo
Zoopark Zájezd

Víkendová komentovaná krmení v zoo Víkendová komentovaná krmení v zoo

06.06.2020 - 30.08.2020
09:00 - 18:00
Otevřeno: denně
8.6 km Zoopark Zájezd,Zájezd
Přijeďte do zoo na komentované krmení svého oblíbence!
více info

Užijte si v Zooparku Zájezd komentovaná krmení každý víkend po celé léto!

SOBOTA

 • 11.00 – Chameleoni
 • 13.00 – Surikaty
 • 15.00 – Velbloudi

NEDĚLE

 • 11.00 – Chameleoni
 • 13.00 – Lemuři
 • 15.00 – Velbloudi
Víkendová komentovaná krmení v zoo
Vydra s bobrem
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Vydra s bobrem Vydra s bobrem

12.05.2020 - 30.08.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Víte, co má společného vydra s bobrem?
více info

Proč jsou chránění? Proč má bobr placatý ocas a co nejvíce ohrožuje jediný druh české vydry? Pokud chcete zjistit odpovědi na tyto otázky a dozvědět se mnohem více o vydře říční, bobrovi evropském a naší přírodě (a ještě se u toho pobavit), rádi vás zveme na naši výstavu Vydra s bobrem, která stále probíhá s prodloužením až do 30. 8. 2020.

Vydra s bobrem