loading
<

Krátkodobé akce

Služky
Městské divadlo Kladno

Služky Služky

19:00 - 20:30
444 m Městské divadlo Kladno,Divadelní 1702, Kladno
aneb jak zavraždit madam
více info

Jean Genet

aneb jak zavraždit madam

K napsání tohoto komorního dramatu inspirovala slavného francouzského spisovatele Jeana Geneta černá kronika v novinách. Psalo se v ní o dvou služkách, které se rozhodly zabít svou paní. Na podkladě mrazivé historky vznikla jedna z nejoriginálnějších divadelních her vůbec. Soudnička, psychologický thriller i absurdní a poetická hříčka – to vše mohou být Služky. 

Dovolujeme si upozornit diváky, že sedadla v sále nejsou číslovaná a že vstup do hlediště po začátku představení bohužel není možný. Vzhledem k technické náročnosti inscenace je sál otevřen 10 minut před začátkem představení. 

obsazení: Claire Barbora Janatková | Solange Kristina Sitková | Madame Jaromíra Mílová

Incenační tým: překlad Jaroslav Gillar | režie Vladimír Kavčiak | režijní spolupráce Irena Žantovská | dramaturgie Jiří Roth | scéna Daniel Brogyányi | kostýmy Dana Hávová | hudba Vítězslav Hádl | pohybová spolupráce Richard Ševčík

Služky
29.09.
Úterý
Michal
Městské divadlo Kladno
Městské divadlo Kladno

Tartuffe Tartuffe

18:00 - 20:30
444 m Městské divadlo Kladno,Divadelní 1702, Kladno
Tartuffe, divadlo, kladno, hra
více info

Molière

Bohatý měšťan Orgon potká v kostele chudého a evidentně zbožného Tartuffa, který na něj udělá takový dojem, že se rozhodne vzít ho k sobě domů a začnou se dít věci... Klasická satirická komedie nejznámějšího francouzského dramatika vypráví už několik staletí nadčasový příběh o lidské bláhovosti, malichernosti a pokrytectví. Kdo všechno je oním pokrytcem, po tom můžete pátrat spolu s námi! Důvěřujete své ženě? Nasloucháte svým dětem? A vzali byste si domů úplně cizího člověka?

obsazení: Paní Pernellová, matka Orgona Jaromíra Mílová | Orgon, manžel Elmíry Miroslav Večerka | Elmíra, druhá manželka Orgona Barbora Janatková | Damis, Orgonův syn z prvního manželství Tomáš V. Hron | Mariana, Orgonova dcera z prvního manželství Zuzana Částková | Valér, Marianin nápadník Michal Kuboušek | Kleantes, Orgonův švagr Jan Beneš | Tartuffe, svatoušek Michal Maléř | Dorina, Marianina komorná Barbora Hron Vovsíková | Pan Loyal, soudní vykonavatel Jaroslav Someš | Královský zmocněnec Martin Kumšta

Inscenační tým: překlad Vladimír Mikeš | režie Roman Meluzín | dramaturgie Marek Hladký | scéna Daniel Dvořák | kostýmy Helena Tavelová

The African Project - koncert
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

The African Project - koncert The African Project - koncert

19:00
432 m Středočeská vědecká knihovna - velká studovna,Gen. Klapálka 1641, Kladno
Moussa Cissokho: kora, zpěv, Jan Galega Brönnimann: basklarinet, Omri Hason: orientální perkuse
více info
  • Moussa Cissokho pochází ze západoafrického Senegalu a je mimořádným zpěvákem, skladatelem a excelentním hráčem na africkou 24strunnou harfu kora. Narodil se v rodině griotů, senegalských potulných pěvců a vypravěčů, hrát na koru ho učil otec odmala.
  • Jan Galega Brönnimann ze středoafrického Kamerunu je geniální basklarinetista a novátorský saxofonista.
  • Omri Hason vyrostl v Izraeli a od klasických bubnů přešel na orientální perkuse, jako jsou zarb, darbuka nebo balafon.

V úrodném a politicky stabilním Senegalu se celé dny tančí. Slunce tu denně svítí 10 hodin i od listopadu do dubna, průměrná teplota neklesá pod 24C, senegalská kuchyně je z nejchutnějších v celé Africe. Základním stylem života čtrnácti milionů usměvavých Senegalců je pohostinnost. Muži stavějí lodě, rybaří, loví antilopy, ženy pečou ryby a kuřecí maso, k tomu se pije mátový čaj, palmové víno a doma pražená káva. První verš senegalské hymny zní „Hrajte na své kory, tlučte do bubnů!“

Senegalsko-kamerunsko-izraelské trio African Project bude ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně ve středu 30. září během svého evropského turné hudbou vyprávět příběhy z africké minulosti i přítomnosti. Bzučivá kora, senegalský zpěv, vřelý tón basklarinetu a orientální bubínky vytvoří podmanivé napětí mezi tradiční hudbou Afriky a izraelským jazzem. Tak unikátních koncertů v Česku moc není. Nenechte si to ujít.

Vstupné: 200,- Kč

Vstupenky zakoupíte v předprodeji ve Středočeské vědecké knihovně v 1. patře na registraci.

The African Project - koncert
Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó: koncert + stand up, vstupenky k sezení v prodeji
Dundee Jam

Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó: koncert + stand up, vstupenky k sezení v prodeji Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó: koncert + stand up, vstupenky k sezení v prodeji

20:00 - 22:00
694 m Dundee Jam,náměstí Svobody, Kladno
Program plný šansonů, folkových, divadelních i rockových písní, skečů a minipřednášek je plný nejen humoru, ale i něhy či napětí. V kapele kromě Tomáše uvidíte a uslyšíte zpěvačku a herečku Vendulu Příhodovou, ale také klavírního virtuosa ad.
více info

Tomáš Matonoha s kapelou Inspektor Kluzó zahrají písně ze svého debutového alba Dáma a pes. V kapele kromě Tomáše uvidíte a uslyšíte muzikálovou herečku a zpěvačku a Vendulu Příhodovou, ale také klavírního virtuosa Dr. Zdeňka Krále, bubeníka Ondru Veselého a baskytaristu Ondru Homolu.

Začali to dva dlouholetí kamarádi Tomáš a Zdeněk před pár lety. Hráli spolu přes 20 let v kultovním Komediografu, ve 32 dílech show Na forbíně TM, v projektu U piána. Pak přibrali skvělou zpěvačku Vendulu Příhodovou a také dva Ondřeje a dali dohromady kapelu Inspektor Kluzó...

 Kapela, přesněji komorní hudební kabaret Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó, se věnuje více žánrům – od šansonu přes blues k jazzu, folku, soulu i rocku.

Ukázka:  https://www.youtube.com/watch?v=r-s9QxyCcq0

Vstupenky: přední sekce sezení  350 Kč / zadní sekce sezení 290 Kč, předprodej na baru v Dundee Jamu + v kladenském Infocentru tř. TGM + online: https://goout.net/cs/listky/tomas-matonoha-and-inspektor-kluzo/kyrg/

Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó: koncert + stand up, vstupenky k sezení v prodeji
30.09.
Středa
Jeroným

Dlouhodobé akce

Svět kostiček
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Svět kostiček Svět kostiček

11.09.2020 - 29.11.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava je určená všem příznivcům pestrobarevných kostiček. Velkým lákadlem bude diorama města Lego Friends Heartlake s pohyblivou vlakovou soupravou a kolotočem.
více info

Návštěvníci výstavy si mohou prohlédnout i různé deskové a společenské hry a další tematicky ucelené exponáty. Tovární sety z různých časových období ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce názorně představí v tematických celcích na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly dle roku vydání.

Autorem putovní výstavy a tvůrce vystavených exponátů z kostiček Lego je Ing. arch. Petr Šimr, Ph.D. člen československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko". Ke svojí práci přistupuje s výjimečnou trpělivostí, odhodláním a vášní. Výstava uvede exponáty i dalších vyzvaných vystavovatelů.

V průběhu výstavy můžete soutěžit o stavebnici Lego!
Zúčastnit se může každý návštěvník, který na recepci vyplní a odevzdá odpovědi soutěžního kvízu.

Součástí výstavy je dětská herna s Lego Duplo a Lego Classic-Basic.

Návštěvníci si mohou také v pokladně muzea zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny.

Náš výstavní prostor je opatřen generátorem ozonu, který ničí bacily a viry.

Svět kostiček
Výstava fotografů v divadle
FOKR

Výstava fotografů v divadle Výstava fotografů v divadle

01.09.2020 - 30.09.2020
14:00 - 19:00
444 m Středočeské divadlo Kladno,Divadelní 1702, 272 01 Kladno
Výstava kladenských fotografů
více info

Výstava pod širým nebem

Výstava fotografů v divadle