loading
<

Krátkodobé akce

Workshop šití
NSEV Kladno-Čabárna, o.p.s.

Workshop šití Workshop šití

09:00 - 17:00
4.1 km Centrum ekologické výchovy,Čabárna, Cvrčovice
Přijďte se naučit šít pomůcky pro bezobalovou domácnost. Na workshop je nutné se přihlásit.
více info
Workshop šití
13. Dětský Bazárek
Rodinné centrum ZaHRÁTka

13. Dětský Bazárek 13. Dětský Bazárek

09:00 - 14:00
13.4 km Sokolovna Hostivice,Jiráskova, Hostivice
DĚTSKÝ BAZÁREK 12.10. V SOKOLOVNĚ Zveme Vás na tradiční 13. dětský bazárek zaměřený na podzim-zima, který tentokrát proběhne ve větších prostorech Hostivické Sokolovny. Přidejte se k prodeji ;) i k nákupu
více info

DĚTSKÝ BAZÁREK 13.10. V SOKOLOVNĚ Zveme Vás na tradiční 12. dětský bazárek zaměřený na podzim-zima, který tentokrát proběhne ve větších prostorech Hostivické Sokolovny. Kdy: v sobotu 12.10.2017 9.00 do 14.00hod - Sokolovna Hostivice

Pro prodávající: Příjem věcí: 11. 10. od 17.00 do 19.00hod v Sokolovně

Pravidla nákupu / prodeje: Dětský bazárek slouží k prodeji/nákupu Dětského oblečení pro období podzim-zima. Pravidla najdete na https://zahratka.cz/08/detsky-bazarek-2/

· Registrační písmeno a informace získáte od Katky Narwa na emailu: katerina.luskova@gmail.com

13. Dětský Bazárek
Unhošť Free Fest
Nadační fond Slunce pro všechny

Unhošť Free Fest Unhošť Free Fest

12:00 - 21:30
7.3 km Unhošť,Václavské nám.
Unhošť Free Fest - největší hudební akce letošního roku v Unhošti. Nenechte si ji ujít a přijďte. Kamil Střihavka, Ivan Hlas, Dilated, TBC a další skupiny a zpěváci se během odpoledne vystřídají na pódiu. Bohatý doprovodný program i pro děti.
více info

Zveme Vás na největší unhošťskou hudební akci letošního roku. Unhošť Free Fest se uskuteční v sobotu 12. října 2019 odpoledne na Václavském náměstí v Unhošti a vystoupí na něm Kamil Střiihavka, Ivan Hlas, skupiny Dilated, TBC, Comedy & Beat, Eňo Ňůňo a další. Nebude chybět občerstvení a bohatý doprovodný program i pro děti, vezměte je sebou! Nadační fond Slunce pro všechny na akci samozřejmě nebude chybět. Zastavte se v našem stánku na něco dobrého z chráněné pekárny Slunce a také na charitativní guláš, který budeme vařit přímo na akci a jehož výtěžek půjde Slunci. Stejně tak výtěžek z dobrovolného vstupného na celý festival bude věnován na podporu lidí s postižením. Program najdete pod událostí festivalu na fb.com/Unhošť Free Fest 2019. Akci pořádá pořádá UnhFree.net a SPMP Kladno. Moderovat ji bude Petr Jančařík a František Konvalinka, který také zazpívá.

Unhošť Free Fest
MILAN URZA (PRVNÍ HOŘE) & MICHAL KOBERSTEIN + hosté, dvojkoncert + jam
Dundee Jam

MILAN URZA (PRVNÍ HOŘE) & MICHAL KOBERSTEIN + hosté, dvojkoncert + jam MILAN URZA (PRVNÍ HOŘE) & MICHAL KOBERSTEIN + hosté, dvojkoncert + jam

20:30 - 03:00
694 m Dundee Jam,náměstí Svobody, Kladno
Dvojkoncert osobitých kytaristů s vlastní tvorbou - Milan Urza, frontman kapely První hoře, představí svůj sólový projekt Michal Koberstein vystoupí s autorskými písněmi i covery (The Doors ad.) / vstup100
více info

Kdyby Johnny Cash zplodil syna s Honzou Nedvědem, narodil by se Milan Urza. Frontman alternativní stálice První Hoře a dua Kaspar Melichar, potměšilý bard, chystá debutovou sólovou desku. V Dundee Jamu představí své melancholické i potutelné folkové písně, tentokrát říznuté porcí jižanského country. Dále vystoupí kladenský kytarista a zpěvák Michal Koberstein.

Hudebník Milan Urza stojí hned za několika úspěšnými projekty. Od roku 1998 působí coby zpěvák, kytarista a jeden z hlavních tvůrců v avantgardním uskupení První hoře, se kterým obdržel dokonce Cenu Anděl za album "Lamento". Zatím posledním počinem této formace je oceňovaná nahrávka "Křehký mechanismus pozemského štěstí". Letos kapela po dočasném odpočinku ohlásila na červen návrat na koncertní pódia i zbrusu nové písně!

Již během minulé pauzy Prvních hoře nahrál jejich zpěvák Milan Urza se svým spoluhráčem Robertem Rajsem kladně přijatou folkovou desku "Velká derniéra", a to pod hlavičkou Kaspar Melichar. Nyní se rozhodl vydat své debutové sólové album pouze pod svým jménem. Nové skladby představí  12.října 2019 v kladenském Dundee Jamu, a to v doprovodu kytaristy Jirky Hese, kolegy z Prvního hoře. Sám Urza své novinkové skladby popisuje jako "melancholické i potutelné folkové písně, tentokrát říznuté porcí jižanského country".

 Milan Urza https://www.youtube.com/watch?v=Eg5rD0vWPus

Michal Koberstein https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=eRXBGE0kAJ0

Rezervace: Dundee Jam Kladno, Nám. Svobody 1626, tel.: 312242827                                                                                                                                                                                 

Cena: 100Kč 

www.dundeejam.cz   

MILAN URZA (PRVNÍ HOŘE) & MICHAL KOBERSTEIN + hosté, dvojkoncert + jam
12.10.
Sobota
Marcel

Dlouhodobé akce

Foto na saténu - Výstava
Ivo Habran

Foto na saténu - Výstava Foto na saténu - Výstava

04.10.2019 - 31.10.2019
19:00 - 22:00
1.4 km Spolek Ateliér,Trojanova 309
Fotografie - Krajina, Příroda, Portrét, Ostatní
více info

Baví mě tvorba vzpomínek zachycené pomocí fotoaparátu. Z každé povedené kompozice mám neskutečnou radost a to mě posouvá k další tvorbě, k lepší tvorbě. Nejvíce mě baví fotit krásu žen, ale nepohrdnu vyfotit i něco jiného. A to něco jiného vystavuji, přijďte se podívat.

Od 4.10.-31.10.2019 si můžete prohlédnout výstavu bez mé přítomnosti, předem volejte 736 746 972 (Spolek Ateliér)

Foto na saténu - Výstava
Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku
Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích

Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku

21.09.2019 - 31.03.2020
15:00 - 17:00
Otevřeno: denně
2.5 km Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích,,Vinařice
Výstava představí cihlu nejen jako prvek konstrukční, ale také architektonický.
více info

Výstava vás zasvětí do tajemně působících značek na starých cihlách. Budete mít možnost seznámit se s cihlářským řemeslem, jehož počátky zasahují až do dob antiky, kdy se nepálené cihly vyráběly mnohdy přímo na místě stavby. Kolkování cihel se provádělo nejčastěji s různými kombinacemi písmen nebo číslic, ale nejsou výjimkou složité znaky nebo erby. Sběratelskou raritou bývají otisky prstů, rukou dětí a nejsou výjimkou stopy psů, či koček.

Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku
To je ale vůně!
Melicharovo vlastivědné muzeum v Unhošti

To je ale vůně! To je ale vůně!

19.09.2019 - 25.10.2019
Otevřeno: Muzeum Unhošť
7.2 km Melicharovo vlastivědné muzeum,Dr. Beneše 1,Unhošť
Výstava perníků Dany Holmanové
více info
To je ale vůně!
Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců
Rodinné centrum ZaHRÁTka

Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců

18.09.2019 - 29.01.2020
10:30 - 11:30
12.2 km Rodinné centrum zaHRÁTka,Za Mlýnem 1748, 253 01 Hostivice, Česká republika
Setkávání rodičů, zejména maminek s miminky ve věku od 2 do 6-8 měsíců věku. Cvičení s miminky, protažení maminek, řešení zajímavých témat pro maminky, seznámení s dalšími rodiči.
více info

Klubík podporuje zdravý rozvoj vašeho miminka. Miminka se zábavnou formou seznamují s ostatními, učí se a procvičují nové dovednosti.
Maminky mají příležitost k setkávání s ostatními maminkami. Sdílet své radosti i starosti tohoto náročného období. Popovídat si v příjemném prostředí a řešit typické otázky vývoje miminek.
Je možné přihlásit se na pololetí i jednorázově, či využít pernamentky. Přijďte, když se to Vám a děťátku hodí.

Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců
15. ročník Lidických zimních večerů
Památník Lidice

15. ročník Lidických zimních večerů 15. ročník Lidických zimních večerů

10.09.2019 - 09.12.2019
18:00 - 20:00
6.1 km Lidická galerie,Tokajická 152, Lidice
Srdečně vás zveme na Lidické zimní večery, pořádané již po patnácté. Tentokrát jsme si pro vás připravili pestrou škálu person z nejrůznějších odvětví.
více info

Křeslo pro Alexandra Hemalu
10. září od 18:00, Lidická galerie
Legendární český televizní moderátor a hlasatel. Alexandr Hemala byl nejdéle sloužícím hlasatelem Československé a České televize, kde v této pozici působil až do roku 2005, kdy byla pozice "televizního hlasatele" zrušena. V České televizi působí dále jako režisér, nebo soutěžící v taneční soutěži StarDance, ve které tančil v roce 2010.

Křeslo pro Elišku Haškovou Coolidge
17. září 2019 od 18 hodin, Lidická galerie
Jedna z českých žen, které zanechaly ve světě nesmazatelnou stopu. Od 50. let žije ve Spojených státech, kam její rodina emigrovala po roce 1948. Eliška Hašková Coolidge po vystudování diplomacie na Georgtown University začala pracovat v Bílém domě, kde mimojiné založila Kancelář prezidentských zpráv a až do roku 1981 byla její vedoucí. V letech 1963 – 1981 tak byla zodpovědná za styk s veřejností 5 amerických prezidentů. Poté, až do roku 1989 pracovala na americkém Ministerstvu zahraničí. Po pádu komunismu odešla do penze a věnuje se prohlubování vztahů mezi Spojenými státy a Českou republikou. Vedle toho také vede vlastní kurzu společenského chování, diplomatického protokolu.

Křeslo pro Vilmu Cibulkovou
8. října 2019 od 18 hodin, Lidická galerie
Jedna z nejznámějších české hereček. Vilma Cibulková ztvárnila desítky skvělých rolí ve filmu, televizi, rozhlase ale hlavně v divadle. Během své fantastické kariéry prošla Divadlem Na Zábradlí, divadlem Pod Palmovkou, Divadlem Na Vinohradech a Národním divadlem. Za svou práci zatím obdržela Českého lva a dvě ceny Thálie.

Křeslo pro Ivu Hüttnerovou
5. listopadu 2019 od 18 hodin, Lidická galerie
Všestranně nadaná česká divadelní, filmová i televizní herečka, moderátorka, výtvarnice a spisovatelka. Iva Hüttnerová ztvárnila řadu známých a krásných rolí ve filmu i na divadle. Působila v Divadle na okraji, v divadle Pod Palmovkou, Divadle Josefa Dvořáka nebo v divadle Na Fidlovačce. V letech 2000 – 2005 moderovala svůj vlastní pořad v České televizi Domácí štěstí.

Křeslo pro Sylvii Klánovou

14. listopadu 2019 od 18 hodin, Lidická galerie

V rámci Lidických zimních večerů přivítá Památník Lidice v listopadu Sylvii Klánovou, dceru Marie Uchytilové, jež je autorkou Pomníku dětských obětem války. Sochařka Uchytilová pracovala na tomto svým životním díle 30 let. Den před začátkem studentských revolučních nálad - 16. 11. 1989 - však zemřela. Její práci pak dokončovali její manžel, rovněž sochař Jiří V. Hampl a určitým dílem právě i dcera Sylvie Klánová. 


Křeslo pro Danielu Kolářovou
9. prosince 2019 od 18 hodin, Lidická galerie
Do posledního předvánočního Křesla pro hosta přijala pozvání jedna z nejlepších českých hereček, Daniela Kolářová. Divadelní, filmová a televizní herečka, která zářila v desítkách rolí. Během své bohaté kariéry prošla řadou divadel od Divadla S. K. Neumanna (divadlo Pod Palmovkou), přes Divadlo Komedie, Divadlo Na Zábradlí či Švandovo divadlo, až po její domovskou scénu Divadla Na Vinohradech, kde exceluje již od roku 1971. Daniela Kolářová je za své výkony také držitelkou řady cen od Českého lva až po cenu Alfréda Radoka.

Večery provází PhDr. Jiří Vaníček. Vstupenky na představení je možné zakoupit v recepci Lidické galerie. Cena vstupenky činí 90,- Kč, pokud není uvedeno jinak. Změna programu vyhrazena. Napište nám, co se Vám na pořadech líbilo, nebo co byste doporučovali změnit na adresu: sekretariat@lidice-memorial.cz

15. ročník Lidických zimních večerů
Ondřej Sekora přírodovědcem
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Ondřej Sekora přírodovědcem Ondřej Sekora přírodovědcem

06.09.2019 - 10.11.2019
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava o hrdinech z knížek Ondřeje Sekory
více info

Sládečkovo vlastivědné muzeum společně s Regionálním muzeem a galerií v Jičíně zve na výstavu Ondřej Sekora přírodovědcem. Výstava ukazuje ilustrace ze tří Sekorových knih Ferda Mravenec, Čmelák Aninka a Uprchlík na ptačím stromě a ty porovnává s informacemi, fotkami, vycpanými a dokonce živými exponáty živočichů z těchto obrázků. To vše doplňuje naučný kvíz a několik hravých zastavení.

Výstavu začně ve čtvrtek 5. 9. v 17:00 a potrvá do 10. 11. 2019.

Ondřej Sekora přírodovědcem
Malující lodník Jaroslav Tyxa
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Malující lodník Jaroslav Tyxa Malující lodník Jaroslav Tyxa

06.09.2019 - 03.11.2019
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava obrazů, grafik a deníků kladenského malíře
více info

Zveme na výstavu obrazů, grafik a deníkových zápisů kladenského malíře Jaroslava Tyxy (1912–1986).
„Malující lodník“ Jaroslav Tyxa byl svérázný solitér, který v Kladně žil i tvořil, inspiraci nacházel navíc jako lodník v říční dopravě na Labi. Jeho tvorba je řazena mezi insitní umění (neškolené, přirozené, původní) a ukazuje nám zase trochu jiný pohled na svět, respektive Kladno. Výstava potrvá do 3. listopadu 2019.

Malující lodník Jaroslav Tyxa
Památník Lidice
Památník Lidice

47. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 47. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice

28.05.2019 - 24.11.2019
11:00 - 17:00
6.1 km Lidická galerie,Tokajická 152, Lidice
Památník Lidice Vás zve na slavnostní vernisáž 47. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice, která proběhne v úterý 28. 5. 2019 v Lidické Galerii. ÚČAST NUTNO POTVRDIT!.
více info

Letošní ročník se koná pod záštitou ministerstva kultury, ministerstva zahraničních věcí, ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, České komise pro UNESCO, generálního ředitele Českých center a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

Pro letošní ročník bylo ve spolupráci s Českou komisí pro UNESCO vybráno téma CHEMIE. 

Do 47. ročníku bylo registrováno přes 15 000 prací ze 70 zemí světa, přičemž se svou účastí mohou pochlubit země jako Srí Lanka, Turkmenistán či Zimbabwe. Dvoukolová mezinárodní porota ocenila 1179 děl, kterým patří čestné uznání s tím, že ty nejlepší obdržely medaili Lidické růže. Zhruba tisícovka těchto prací je vystavena tradičně v Lidické galerii a Národním technickém muzeu do 24. 11. 2019.