loading
<

Krátkodobé akce

Ina Píšová: Transsibiřská odysea. Po stopách legionáře Jana Kouby.
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Ina Píšová: Transsibiřská odysea. Po stopách legionáře Jana Kouby. Ina Píšová: Transsibiřská odysea. Po stopách legionáře Jana Kouby.

17:30
432 m Středočeská vědecká knihovna - velká studovna,Gen. Klapálka 1641, Kladno
Knihu, která získala Cenu Hanzelky a Zikmunda za nejlepší český cestopis roku, přijde představit její autorka a pedagožka Ina Píšová.
více info

Ina se přesně po sto letech vydala po stopách deníku, který její pradědeček, český legionář, sepsal během bojů na transsibiřské magistrále.  Na své cestě z Moskvy do Vladivostoku má v ruce deník, v němž Jan Kouba po čtyři roky zaznamenával válečné běsy a zápas o přežití v nekonečné pustině. Zápisky, ukazující každodenní život československých legionářů v novém, mnohdy kritickém světle, jsou zároveň syrovým svědectvím o postupné ztrátě víry ve smysl celé anabáze. Expedice do mrazivé tajgy, sibiřských vesniček i vyprahlých plání východu se tak stává nejen putováním po stopách československých legií, ale především hledáním příběhu vlastní rodiny.

Vstupné 50 Kč.

Ina Píšová: Transsibiřská odysea. Po stopách legionáře Jana Kouby.
SCHODIŠTĚ – KŘEST CD! vstupenky v prodeji
Dundee Jam

SCHODIŠTĚ – KŘEST CD! vstupenky v prodeji SCHODIŠTĚ – KŘEST CD! vstupenky v prodeji

20:00 - 22:00
694 m Dundee Jam,náměstí Svobody, Kladno
Ex „Nahoru po schodišti dolů band“ s dlouho očekávaným CD. Sedmičlenná parta v čele s charismatickým Doktorem Krajíčkem/ vstup 250,-
více info

SCHODIŠTE, dříve známe pod delším názvem Nahoru po schodišti dolů band, šestatřicetiletá trvalka české klubové scény, vydáva 1.1.2020 po osmi letech nové řadové album, zřejmě nejsvižnější a nejsyrovější v kapelní historii. Rozjede se s ním nejen po klubech a náměstích, ale také po festivalech, které v posledních letech skupina z různých důvodů nevyhledávala.
Zde je první singl a videoklip k titulní písničce:
https://www.youtube.com/watch?v=302iHBeKG2E&t=3s


Playlist model 2020 je pro tuto příležitost utkán z pestré směsice nových, leckdy až punkových vypalovaček, které se pravidelně střídají s hitovkami od Pytlíků ČSA (1983), přes Karty jsou rozdány a Ze zvyku (cca 2000) až po Nebudu a Stařenu (2011).
Sedmihlavá banda v čele s neodolatelným šedesátiletým matadorem DOKTOREM KRAJÍČKEM čeká na Vaši návštěvu. Jiskří to teď na podiu jedna radost... a co teprve v hledištích. Je to nenásilné, je to radostné, je to energické, je to originalní koktejl, je to živelné a někdy i něžné.

"Na Kladno se každoročně těšíme, je to jedna z těch pravidelných, velmi milých štací v typickém klubovém prostředí. Naše sedmičlenná smečka na pódiíčku Dundee Jamu dokazuje, že vejít se lze kamkoli. A jak jsme tam namačkaní, je to pak vždycky slušná nálož energie, kterou nám ještě navíc vrací skvělé publikum. Přijďte si zatančit!", vzkazuje kladenským kytarista a manažer Ondrej Fencl. 

SCHODIŠTĚ – KŘEST CD! vstupenky v prodeji
12.02.
Středa
Slavěna

Dlouhodobé akce

Řezníci, uzenáři a masopust v Unhošti
Melicharovo vlastivědné muzeum v Unhošti

Řezníci, uzenáři a masopust v Unhošti Řezníci, uzenáři a masopust v Unhošti

30.01.2020 - 28.02.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Muzeum Unhošť
7.2 km Melicharovo vlastivědné muzeum,Dr. Beneše 1,Unhošť
výstava řeznické a uzenářského náčiní, fotografií, příruček...
více info
Řezníci, uzenáři a masopust v Unhošti
Kněžna sv. Ludmila - 1100 let
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Kněžna sv. Ludmila - 1100 let Kněžna sv. Ludmila - 1100 let

16.01.2020 - 22.03.2020
17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Putovní výstava o nejstarších českých světcích
více info

V roce 2021 uplyne 1100 let od mučednické smrti kněžny Ludmily, která se stala naší první světicí a spolu s dalšími domácími světci - sv. Václavem, sv. Vojtěchem a sv. Prokopem - patronkou našeho národa.

K tomuto výročí připravilo Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a spolek Svatá Ludmila 1100 let putovní výstavu autorů PhDr. Zdeňka Kuchyňky a Mgr. Stanislava Boloňského, která připomíná počátky českého státu a nejstarší domácí světce. Výstava nyní doputovala do Sládečkova muzea, kde bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 16. ledna v 17:00.

Návštěvníci si zde přiblíží život, místa působení a význam jednotlivých světců, nebo si prohlédnou předměty spojené se Svatováclavskou slavností v Praze v r. 1929 ze sbírky kladenského muzea.

Kněžna sv. Ludmila - 1100 let
Výstava Ve stínu Impéria
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Výstava Ve stínu Impéria Výstava Ve stínu Impéria

29.11.2019 - 23.02.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Archeologická výstava o době římské na Kladensku a Rakovnicku
více info

Na tuto zimu si Sládečkovo muzeum připravilo unikátní výstavu Muzea T.G.M. Rakovník (opět také pro rodiny s dětmi, pro které je připraveno několik interaktivních prvků), která prezentuje archeologické nálezy z doby římské (1. - 4. stol. n. l.) včetně nových poznatků o osídlení našeho regionu.

Srdečně zveme!

Výstava Ve stínu Impéria
Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku
Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích

Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku

21.09.2019 - 31.03.2020
15:00 - 17:00
Otevřeno: denně
2.5 km Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích,,Vinařice
Výstava představí cihlu nejen jako prvek konstrukční, ale také architektonický.
více info

Výstava vás zasvětí do tajemně působících značek na starých cihlách. Budete mít možnost seznámit se s cihlářským řemeslem, jehož počátky zasahují až do dob antiky, kdy se nepálené cihly vyráběly mnohdy přímo na místě stavby. Kolkování cihel se provádělo nejčastěji s různými kombinacemi písmen nebo číslic, ale nejsou výjimkou složité znaky nebo erby. Sběratelskou raritou bývají otisky prstů, rukou dětí a nejsou výjimkou stopy psů, či koček.

Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku