loading

ICM Kladno

 
Informační centrum pro mládež Kladno

Informační centrum pro mládež Kladno (dále jen ICM Kladno) funguje od roku 2011. 

V ICM Kladno je k dispozici tým mladých lidí z řad externistů, dobrovolníků, včetně dobrovolníků Evropské dobrovolné služby (dále jen EDS), a stálých pracovníků.

V Kladně se věnujeme aktivitám pro mládež a spolupráci s místními organizacemi a dalšími odborníky, zaměřenými na stejnou cílovou skupinu. Pro studenty místních středních škol pořádáme během roku besedy a prezentace na různá témata z průřezových oblastech: vzdělávání, práce, cestování, volný čas, mládež a EU, sociálně – patologické jevy.

Na Úřadu práce v Kladně pořádáme besedy v rámci Job klubu pro mladé lidi do 25 let, spolupracujeme s pražskou organizací AFS, například pořádáním besed pro veřejnost na téma dobrovolnictví a studium v cizině. Během roku také organizujeme workshopy a vzdělávací akce pro mládež. Příkladem za všechny můžeme být workshop pro absolventy středních škol „Co ti brání v podnikání“.

Pravidelně přispíváme do časopisu pro mládež Remix, rozesíláme týdenní newsletter aktualit z regionu. O vlastní činnosti informujeme na svých webových stránkách a sociálních sítích, kde rovněž poskytujeme aktuální a ověřené informace z výše uvedených průřezových oblastí.

Jsme hostitelskou a vysílající organizací Evropské dobrovolné služby (dále jen EDS). Díky tomu 
u nás v ICM probíhají jazykové kluby a naši EDS dobrovolníci spolupracují i s dalšími organizacemi ve městě Kladně.

Naší činností a aktivitami se snažíme nabízet mladým lidem nejen z Kladna široké spektrum možností smysluplného trávení volného času a iniciovat jejich vlastní nápady a aktivitu.

ICM sídlí v prostorech Labyrint klubu Spirála, který je detašovaným pracovištěm našeho zřizovatele - Labyrintu, střediska volného času, vzdělávání a služeb Kladno.

Připoj se i Ty!

Kontaktní údaje

email: info.icmkladno zavináč gmail . com
adresa: Litevská 2720,

Další akce konané pořadatelem